HaberlerManşetVoleybol

EFELER LİGİ : HALKBANK :3 – İKBAL AFYON BLD. YÜNTAŞ : 1

Efeler Voleybol Liginde, Ankara’da oynanan karşılaşmada Halkbank, takımımız İkbal Afyon Belediye Yüntaş’ı 3-1 mağlup etti.

İlk sette Halkbank’ın 3 blok sayısı, Afyon ekibinin kaçan servisleri skorda etkili oldu. Üstünlüğü set sonuna kadar elinde tutan ve 25-20’yi bulan Mavi-Beyazlılar 1-0 öne geçti.

İkinci sete özellikle arka ortadan yaptığı hücumlara iyi başlayan Afyon Belediye oldu. Defansı direnci gösteremeyen Halkbank rakip atakları durdurmakta zorlandı.6-10’luk skordan sonra toparlanan başkentliler rakibine yaklaşsa da hatalı pas dağılımları ve organizasyon sıkıntısı nedeniyle seti 20-25 kaybetti: 1-1.

Üçüncü sete Halkbank hatalarından arınmış bir şekilde başladı. 14-3’te Afyon molası geldi. Oyun ve skor üstünlüğünü kaybetmeyen ev sahibi Halkbank seti 25-10’la kazandı: 2-1.

Müsabakanın çekişmeli ve sert geçen tek seti dördüncü setti. Rakibine 25-21’le üstünlük sağlayan Halkbank maçtan da 3-1 galip ayrıldı.

Salon: TVF Başkent

Hakemler: Burhan İlhan, Ayşim Erginay

Halkbank ANKARA: Alen Sket, Hakkı Çapkınoğlu, Michelle Baranowicz, Burutay Subaşı, Faik Samed Güneş, Drazen Luburic (Hasan Yeşilbudak, Alperay Demirciler, Efe Bayram, Abdullah Çam, Vefa Yılmaz, Guillaume Quesque)

İkbal Afyon Bld. YÜNTAŞ: Göthan Çatal, Mihajlo Stankovic, Muhammed Ertuğrul, Niels Klapwijk, Luse Smith, Burak Hascan (Beytullah Hatipoğlu, Çağatay Durmuş, Ayhan Tunç, Nazım Berk Özbek)

Setler: 25-20, 20-25, 25-10, 25-21

Süre: 1.41 (25, 29, 19, 28)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir