Pazar, Haziran 16, 2024
2.LİGAfyonsporFutbolHaberlerManşet

Afjet Afyonspor-Altay maçında dostluk rüzgarları esecek !!!

Futbol Dostluk Futbol Kardeşliktir değil mi ? İşte bu hafta sonu oynanacak Afjet Afyonspor-Altay karşılaşması bu kardeşliğe örnek olacak nitelikte.

2017-18 futbol sezonunda TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden AFJET Afyonspor, Altay’la 13 Ağustos 2017 tarihinde hazırlık maçı oynamış ve Afjet Afyonspor bu maçı 3-0 kazanmıştı.

Sosyal medyada Altay’la ilgili paylaşımlarda bulanan “Sanaltay” hesabından AFJET Afyonspor’un Altay’ı ağırladığı maçtan sonra yapılan paylaşımda “Helal Olsun Afyon Taraftarı” yazısı dikkatleri çekmişti.

13 Ağustos 2017 tarihindeki Hazırlık maçında Rakibi Altay’ı dostluk çerçevesinde ağırlayan Afjet Afyonspor , Maçın başlamasından kısa süre önce sahada yapılan ısınma çalışmalarında Afyonspor taraftarları yaptığı tezahüratta “Altay, Afyon El Ele, Hep Beraber Tribüne” sloganı ile takımlara seslenmişti. Takımlar ise tribünlere yaklaşarak taraftarı alkışlamıştı. Bu durum sonrasında Altay cephesinden de sosyal medya üzerinden Afyonspor taraftarına “Helal Olsun Afyon Taraftarı” yorumu yapılmıştı.

HER İKİ TAKIMDA 2.LİGDEN BİR ÜST LİGE ÇIKTILAR

Spor Toto 1.Lig’e yükselen Altay ve Afjet Afyonspor şimdi aynı gruptalar. Taraftarların birbirlerine karşı olan sempatisi nedeni ile aynı şekilde maçta dostluk rüzgarları esecek… afyonsporluyuz.com