Pazar, Haziran 16, 2024
Haberler

Afjet Afyonspor’da Kongre ertelendi !!

Afjet Afyonspor’un dün yapılması gereken Genel Kurul Toplantısı, çoğunluk sağlanamadığı için ileri bir tarihe ertelendi. Her ne kadar da kongre ertelenmiş olsa da Afjet Afyonspor’un Twitter hesabından yapılan açıklamada mor beyazlı kulüpte başkanlık görevine Afjet Genel Müdürü Yusuf Ulutürk’ün getirileceği ve yeni sezon hazırlıklarına ekibiyle birlikte başladığı bildirildi.

 

Afyonkarahisar’ın TFF 2. Lig’deki temsilcisi Afjet Afyonspor’un önceki gün akşam kulüp tesislerinde yapılması gereken Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, çoğunluk sağlanamadığı için bir hafta sonraya ertelendi.

Kongreye TSYD İl Temsilcisi Nadir Güzbey ,Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, , Afjet Jeotermal Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, taraftar gruplarının temsilcileri ve bazı taraftarlar katılırken, 58 kulüp üyesinden sadece 11’i toplantıya iştirak edince çoğunluk sağlanamadı.

ULUTÜRK BAŞKAN OLACAK

Afjet Afyonspor’un Twitter hesabından yapılan açıklamada mor beyazlı kulüpte başkanlık görevine Afjet Genel Müdürü Yusuf Ulutürk’ün getirileceği ve yeni sezon hazırlıklarına ekibiyle birlikte başladığı bildirildi. İl yöneticilerinin kulübü sahiplendiği ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Afjet Genel Müdürü Yusuf Ulutürk’ün getirildiği ifade edilen açıklamada Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş’un da yönetim kurulunda yer aldığı bildirildi.Afjet Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, mor beyazlı kulübün kuruluş aşamasında Başkan Salih Sel ile birlikte bir süre yönetim kurulunda görev almıştı.Yusuf Ulutürk ve ekibinin, kongre günün beklemeden gerekli çalışmalara başladıkları öğrenildi.

FARKLI HESAPLAR PEŞİNDE OLMASINLAR

Daha sonra Afjet Afyonspor Denetim Kurulu Başkanı olarak bir konuşma yapan TSYD İl Temsilcisi Nadir Güzbey, Vali Mustafa Tutulmaz’ın takıma büyük destek sağladığını ifade ederek şunları söyledi;

“Şu anki yönetim kurulu daha önce belli açıklamalarda bulunmuş ve bugünkü kongre için hazırlık yaparak görevi bırakacaklarını açıklamışlardı. Ama yeterli çoğunluk sağlanamadığı için bugün kongremizi yapamıyoruz. İkinci toplantı bir hafta sonra yine aynı yer ve saatte yapılacak. Ben, başta taraftarlarımız olmak üzere bu ilin yöneticilerini, belediye başkanımızı, il genel meclisi başkanımızı ve bu topraklarda olan herkesi, güzide kulübümüze sahip çıkmaya davet ediyorum. Bir tane profesyonel futbol takımımız var. Bugün burada gördüğüm tablo karşısında içim kan ağlıyor. 7 kişilik yönetim kurulu ve birkaç kişi dışında genel kurula katılan olmadı. Bu kulüp 7-8 kişinin kulübü değil. Karda, çamurda, yağmurda her türlü zorluklara rağmen takımının yanında olan taraftarlarımızın bundan sonrada kulübüne sahip çıkmalarını bekliyorum. Kapalı kapılar arkasında farklı hesaplar için farklı şekilde konuşmalar yapmak yerine herkesin görüşlerini bu kongrede dile getirmesi gerekirdi. Yönetim burada, kim neyi sormak istiyorsa, neyi öğrenmek istiyorsa her şeyi burada sorabilirdi.”

VALİMİZ DESTEĞİ İLE BU GÜNLERE GELDİK

Konuşmasında Vali Mustafa Tutulmaz’ın desteklerini anlatan Nadir Güzbey, “Kulüp sıkıntıya girdiği dönemde, futbolcuların hemen hemen hepsi sözleşmelerini fesh etmek için noterden randevu aldıkları dönemde biz bunu duyduğumuzda sayın Valimize ilettik. Sayın Valimiz olaya el attı, sorumluluğu üstlendi ve Afjet Afyonspor bugün ligi tamamlamışsa sayın Valimizin sayesinde tamamladı. Valimiz bugüne kadar sadece iki maça gelememiştir. Valimizin kıymetini bilmemiz lazım. Belediyenin ve diğer paydaşların da bu işi üstenmeleri gerekir. Belediyemiz de görevini yapıyor. Ama bundan sonra herkesin bu kulübü tam sahiplenmesi gerekir” diye konuştu. Konuşmasında Afjet Afyonspor’un şu anki borcunu da açıklayan Güzbey, “Kulübümüzün borcu ile ilgili değişik rakamlar konuşulmaktadır. Afyonspor’un şu anki borcu 6 milyon 500 bin lira civarındadır” dedi.

“YENİ YÖNETİME YARDIMCI OLACAĞIZ”

Olaganüstü Genel Kurul Toplantısı’nın ertelenmesinden sonra bir konuşma yapan Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Ali Şahin, ikinci toplantının 11 Temmuz 2019 tarihinde yapılacağını belirterek, “Çoğunluk sağlanamadığı için bugünkü toplantımızı yapamıyoruz. Bundan sonraki gelişmeleri Sayın Valimizin buyurduğu şekilde takip edeceğiz. Çok sevdiğimiz Afyonspor’umuzun gelecekte sıkıntıya düşmemesi için yönetim kurulumuz, göreve gelecek arkadaşlara tüm desteğini şartsız olacak sunacaktır. Beklentimiz Afyonspor’a sahip çıkılmasıdır. Yarı yolda bırakılmamasıdır. Bu konuda bizler tarafından da her türlü destek de sağlanacaktır. Biz kulübü devir aldığımızda bize verilen sözler yerine getirilmedi. Biz ancak sezonu tamamlayabilecek kudretle tamamlayabildik, ama başarılı olamadık. Yani bize söz veren insanlar sözlerinde durmadılar. Sezon bitmeden iki hafta önce il büyüklerimiz takımın şirketleşmesi ve diğer konularda bazı kararlar alınca bizim de gelişmeleri beklememiz gerekti. Takımı sahipsiz bırakmadık. Biz aslında çok geniş katılımlı bir yönetim kurulu oluşturmak istiyorduk, ancak bize saygısızlık yapıldı ve görevi bırakma kararı aldık” dedi.

ULUTÜRK, “BU TAKIM SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

Daha sonra söz alan Afjet Afyonspor’un genel kurul üyelerinden, Afjet Jeotermal Yönetim Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, şu anki yönetim kurulu üyeleri ve Nadir Güzbey’e teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Biz bu kulübü amatör bir ruhla kurduk ve bu günlere kadar geldi. Zaman içerisinde bizim kontrolümüzden çıkan gelişmeler sonunda gerilemeye başladı. Bu şirkette bütün halkımızın parası var. Bu emekle nasıl güzel işler yapabiliriz bunun hesabı ile yola çıktık. Ama bu takım sadece Afyon Jeotermalin takımı değil. Bütün şehrin takımıdır. Zaman içerisinde yapılan bir takım hatalar ve yanlışlar bugün bu sıkıntıları ortaya çıkardı. Kulüp içerisindeki yara git gide büyüyor. Ben sonuçta şirketin genel müdürüyüm. Şirketin bütün imkanlarını buraya aktarmamız mümkün değil. Buraya gelirken bize bir görev tevdi edildi. Bizim hedefimiz bu kulübü hızlı bir şekilde Afjet Şirketinin bünyesine alıp, bu mevcut olan borçları bir takvime bağlayıp bir an önce önümüze bakmaktı. Ama gördük ki çoğunluk sağlanamadığı için kongre yapılamadı. Takım sahipsiz değildir. İnşallah biz bunu bir şekilde çözeceğiz. Tek sıkıntımız zaman sorunu ve çalışmalara geç başlanacak olması.”

Çoğunluk sağlanamadığı için yapılamayan Genel Kurul Toplantısı’nda bazı taraftarlar da söz alarak görüşlerini dile getirdiler. İkinci toplantının 11 Temmuz 2019 tarihinde yapılacağı açıklandı. Alaattin Yeşilçay