bettilt
Alışveriş

Soğuk Depo Nedir?

Soğuk oda olarak da bilinen soğuk depo, içerisine muhafaza edilmesi için konulan ürünlerin doğal özelliği bozulmadan saklanmasında fayda sağlayan, dış ortamlardan gelebilecek etkenlerden ve nem gibi istenmeyen durumlardan korunmasını sağlayan sistemlerdir.

Özellikle çabuk bozulabilir ürünlerin üretimi tamamlandıktan hemen sonra tüketicisine ulaşma aşamasına kadar ve sonrasında da soğuk depo sistemleri tercih edilir. Bu sistemler kullanıcıların ihtiyaç durumlarına göre kapasite, boyut, genişlik ve tasarım olarak farklılık gösterebilirler.

SOĞUK DEPO İLE ENERJİ TASARRUFU YAPIN

Soğuk depo sistemlerinde kullanıcıyı en çok mutlu eden durumların başında enerji tasarrufu gelir. Soğuk depolar genellikle hastane, klinik, ilaç deposu, gıda sektörü, pastane, okul ve oteller de kullanılır. Minimum ısı ve enerji kaybı ile ürünlerin uzun süre muhafaza edilmesini sağlayan bu sistemler, dış etmenlere karşı da dayanıklı malzemelerden üretilirler. Ayrıca soğuk odalardan verim alınması için yerleşim yerlerinin de doğru bir şekilde tercih edilmesi gerekir.

Yerleşim yerinin yanlış olması durumunda soğuk hava depolarından beklenilen performans alınmaz. Soğuk depo çeşitleri için http://www.termotes.com/soguk-depo/ adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu