bettilt
AlışverişÖzel Haber

Lamine Parke

Lamine parkeler, ağaçların doğal malzemelerinden üretilmektedir. Aynı zamanda ağaçlardan gelen doğal malzemeler ile zeminin kaplanma halidir. Ağaçların doğal malzemeleri kurutulduktan sonra işleme geçer, daha sonra presleme işlemi ile parke haline gelir. Kurutulma ve presleme işlemi ile birlikte ağaç malzemeleri oluşabilecek her türlü rutubete karşı dayanıklılık gösterir. Aynı zamanda ahşabın doğal malzemesi ile birleşen lamine parke bulunulan ortama sıcaklık hissiyatı sunar.

 Lamine parkeler ağacın doğal malzemeleri ile üretildiğinden dolayı tamamen sağlıklı maddeler içerir. Bu nedenle içerisinde zararlı bir madde bulundurmaz. Doğal olarak üretilen lamine parke, ahşap maddeden oluştuğu için yüksek frekanstaki sesleri içine çekerek ortama derin bir his yayar. Aynı zamanda lamine parkelere çıplak ayakla basan bir insan toprağa basıyormuş gibi düşünüp, lamine parke sayesinde vücudundaki tüm oluşan elektriğin ve stresin dağıldığını hissedecektir.

 Kullanıcılar Lamine Parkeler İçin Hangi Renkleri Daha Çok Tercih Eder?

 Lamine parkeler çok çeşitli renk olanağı sağlar. İnsanların çokça tercih ettikleri lamine parke renkleri arasında; açık meşe rengi, gümüş rengi, meşe rengi, ladin rengi, gül rengi, ceviz rengi ve gri rengi gibi renkler tercih edilmektedir. Lamine parkelerde renk seçimi için kullanılacak yerin veya odanın duvar rengi göz önünde bulundurularak tercih yapılması önemlidir.

 Lamine Parke Çeşitleri Nelerdir?

 Doğal malzemeler ile üretilen lamine parke çeşitleri; doğal lamine parke, kahverengi lamine parke, soft lamine parke, siyah limed lamine parke, beyaz limed lamine parke, krem lamine parke, ash lamine parke ve milk lamine parke şeklindedir.

 Lamine ve Laminant Parke Arasındaki Fark Nedir?  Lamine parke ağacın doğal malzemelerinden üretilen ve sağlığa zararlı olmayan bir yapıdadır. Laminant parkeler ise kağıdın baskısı ile yapılan yapay bir malzemedir. Lamine parkeler, 0 doğal malzeme olduğu için düzenli bir bakıma ihtiyaçları vardır. Fakat laminant parkelerin düzenli bir bakıma ihtiyacı yoktur. Üzerindeki tabaka nemli olan bir bezle silinerek kolayca temizlenir. Lamine parke insanın vücudundaki elektriği ve stresi alırken; laminant parkelerde bu özellik bulunmamaktadır. Lamine parke sahip olduğu özellikler nedeniyle laminant parkeye göre daha pahalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu