bettilt
AfyonsporHaberlerManşet

adidas’ın Run For The Oceans kampanyası büyük derbide – Spor

Beşiktaş’tan “Hep Birlikte, Plastik Atıkları Durdurabiliriz” çağrısı
Süper Lig’de pazar günü heyecanın adresi Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi vardı. Berabere biten büyük mücadele öncesi Beşiktaş, adidas’ın okyanuslardaki plastik atık kirliliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçladığı Run For The bahis.com Oceans kampanyasının bir parçası olarak “plastik atıklara hep birlikte son verelim” çağrısında bulundu. Takımın bu mesajı tribünlerdeki taraftardan da büyük destek gördü. 90 dakikalık maç sonrası 200 adet plastik okyanuslar ve denizlere ulaşmadan temizlendi.

Sporun hayatları değiştirme gücüne inanan adidas’ın yıllardır dünya çapında çeşitli etkinliklerle denizlerdeki plastik atık kirliliğine dikkat çekmek için düzenlediği Run For The Oceans kampanyası ile koşulan her 10 dakika için bir plastik şişe atık okyanuslardan temizleniyor.  

Bu yıl sadece koşuya değil, tüm spor dallarına odaklanan adidas, Run For The Oceans kampanyasıyla okyanuslardaki plastik atıkların sona ermesine yardımcı olarak bir fark yaratmayı amaçlıyor. adidas ve Parley, adidas Running uygulaması ile 23 Mayıs-8 Haziran 2022 arasında yapılan aktivitelerde her 10 dakika için bir plastik şişeyi topluyor.  
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu