AfyonsporHaberlerManşet

Üniversiteli sporcuların festival korteji İzmir’i renklendirdi – Spor

[ad_1]

Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı (TÜSF) koordinasyonunda, Ege Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Türkiye GNÇ SporFest Üniversite Spor Oyunları” açılış yürüyüşü, geniş katılımla gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı’ndan start alan yürüyüş, Konak Meydanı’nda sona erdi. Yürüyüşe Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay ve Turkcell Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü İsmail Özbayraktar, sporcular ve öğrenciler katıldı.
 pasgol giriş
GNÇ SporFest etkinliğine ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak akademik eğitimin yanı sıra öğrencilerimizin; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılım göstererek kendilerini geliştirmelerine ve içinde bulunduğumuz yüzyılın rekabetçi ortamında fark yaratan bireyler olarak kendilerini gerçekleştirmelerine olanaklar sağlıyoruz.  Özellikle öğrencilik yıllarından beri sporun içinde aktif bir biçimde yer aldığım için açık bir dille ifade etmek isterim ki,  sporun benim için ayrı bir önemi var. Kampüs içerisinde yenilediğimiz spor kompleksleri ve 25 yıl sonra faaliyete geçirdiğimiz Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında yürüttüğümüz çalışmalarla sporu, bir kurum kültürü haline getirdik. Uluslararası arenada ülkemizi başarıyla temsil eden sporcular yetiştiren bir üniversite olarak bizler;  akademik olarak başarılı,  güzel sanatları seven,  spor yaparak zihinsel ve bedensel olarak zinde kalan genç nesiller yetiştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz ve gayret etmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.
 “19 Mayıs’ın gençlere armağan edilmesi tesadüf değil”Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na da değinen Rektör Budak, “Bu güzel etkinliğin çok anlamlı bir haftaya denk gelmesi vesilesiyle hepinizin  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. 19 Mayıs, tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk milleti için elbette bir gurur sebebi aynı zamanda siz gençlerimiz için ise esin kaynağıdır. Böylesine derin anlamlar içeren bir günün sizlere armağan edilmesi bir tesadüf değil; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün size duyduğu sonsuz güvenin bir nişanesidir. Birçok üniversiteden gelip burada yarışacak olan gençlerimize ve takımlarına başarılar diliyorum. Bu muhteşem organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, burada bulunmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyorum” dedi.
 tudorbet giriş
TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay ise İzmir’e Afyonkarahisar’dan geldiklerini belirterek, “Bu güzel ev sahipliğini gerçekleştiren Ege Üniversitesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhurbaşkanlığımızın programı içerisinde yer alan Büyük Taarruz’un 100. yılı kutlamaları kapsamında 6 bin sporcumuzla 10 gün süreyle Afyonkarahisar’da etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Yine 100. yılını kutladığımız Milli Mücadelenin zafer yılında İzmir’imizde en büyük finallerimizle huzurunuzdayız ” diye konuştu.
 
Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen zeybek, müzik ve dans gösterileri ile katılımcılar eğlenceli anlar yaşadı.
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı