AfyonsporHaberlerManşet

Tüm yaş gruplarında tek şampiyon VakıfBank – Spor

[ad_1]

A Takım ile 2021-2022 sezonunu 5 kupa ile kapatan VakıfBank Spor Kulübü, Avrupa ve Dünya Şampiyonları yetiştiren altyapı takımlarıyla da kusursuz bir sezon geçirdi. Alt yaş gruplarında mücadele ettiği tüm kategorilerde de şampiyonluğa ulaşan sarı-siyahlılar sezonu 10 kupa ile tamamlamış oldu. VakıfBank’ın şampiyon gençleri, VakıfBank Spor Sarayı’nda VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı ve Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Ferkan Merdan ve Melis Gürkaynak ile bir araya gelirken altyapı teknik sorumluluları Giuseppe Bosetti ve Franca Bardelli’ye de veda edildi. 
35. sezonunu A Takım seviyesinde 5’te 5 yaparak kapatan VakıfBank Spor Kulübü’nün tüm altyapı takımları da sezonu şampiyonlukla tamamladı. Böylelikle VakıfBank, her yaş kategorisinde tüm kupaların tek şampiyonu olarak tarihi bir sezonu tamamlamış oldu.
 
Bu sezon mücadele ettiği tüm alt yaş kategorilerinde şampiyonluk yaşayan VakıfBank Spor Kulübü’nün ilk zaferi 16 Mayıs’ta geldi. Yıldız Kızlar seviyesinde Mersin’de düzenlenen organizasyonun finalinde Fenerbahçe ile karşılaşan VakıfBank, rakibini 25-23, 27-25 ve 25-15’lik setlerle 3-0 yenerek şampiyonluğa ulaştı.
 
Midi Kızlar kategorisindeki finallere yine Mersin ev sahipliği yaptı. VakıfBank, 25 Mayıs’taki finalde Ankara Aydınlık Gençlik ekibini 25-20, 25-22 ve 25-20’lik set skorları ile 3-0 mağlup etti ve kupanın sahibi oldu.
 
8 Haziran’da ise VakıfBank bu kez Genç Kızlar kategorisinde zafere ulaştı. Gaziantep’teki finallerde VakıfBank, final maçında Eczacıbaşı’nı 3-2 mağlup ederek şampiyonluk sevinci yaşadı.
 
12 Haziran’da ise VakıfBank bu kez Mini Kızlar kategorisinde şampiyonluk yaşadı. 25-14’lük 2 setle Başarı Performans ekibini mağlup eden sarı-siyahlılar İstanbul şampiyonu oldu.
 
Sezonun son alt yaş turnuvasında da kupa yine Mersin’den geldi. 16 Haziran’da Küçük Kızlar kategorisinde VakıfBank, Aydınlık Gençlik’i 25-17, 25-14 ve 25-6’lık skorlarla 3-0 mağlup ederek bu yaş grubunda da Türkiye şampiyonu unvanını aldı. 
 
Sarı-siyahlı ekip böylece mücadele ettiği tüm alt yaş kategorilerinde şampiyon oldu. 
 Genç şampiyonlar VakıfBank Spor Sarayı’nda bir araya geldi 
Alt yaş gruplarında tüm turnuvaların tamamlanmasının ardından VakıfBank Spor Sarayı’nda özel bir etkinlik yapıldı. Etkinliğe tüm yaş gruplarından genç şampiyonlar, VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı ve Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Ferkan Merdan, aktif voleybolculuk kariyerine bu sezon sonunda veda ettiğini duyuran VakıfBank’ın efsane kaptanı Melis Gürkaynak, VakıfBank Spor Kulübü altyapı idari çalışanları ve antrenörleri ile genç şampiyonların aileleri ve yakınları katıldı.
 Kulüp Başkan Yardımcısı Ferkan Merdan: “Bu sezon başardıklarınızla gurur duyuyoruz” 
Organizasyonda genç şampiyonlara seslenen VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı ve Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Ferkan Merdan, “Bu sezon başardıklarınızla gurur duyuyoruz. Sizleri çok seviyor ve sizlere çok inanıyoruz. Gittiğiniz her yerde VakıfBank değerlerini en iyi şekilde yansıtan, Türk insanını ve Türk kadınını en güzel temsil eden pırıl pırıl yetişkinler olacaksınız” dedi.
 VakıfBank, Guiseppe Bosetti ve Franca Bardelli’ye veda etti 
Dünyanın en üretken ve başarılı altyapı organizasyonlarından bir olan VakıfBank Spor Kulübü’nde 5 sezondur görev alan dünyanın en başarılı altyapı antrenörlerinden Giuseppe Bosetti ve Franca Bardelli de bu efsane sezonun ardından takıma veda etti.
 
Ferkan Merdan, İtalyan antrenörlere hizmetleri için teşekkür ederken genç sporcular duygusal anlar yaşadı.
 Genç şampiyonlar, Efsane Kaptan ile buluştu Etkinliğin son bölümünde ise alt yaş kategorilerinin şampiyon sporcuları, VakıfBank’ın efsane kaptanı Melis Gürkaynak ile bir araya geldi. Altyapı sporcuları Gürkaynak ile birlikte 10 kupalı efsane sezon pozu verdiler.
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı