Adepan sünger çeşitleri, ses izolasyon malzemeleri arasında yüksek derzlere sahip akustik sünger çeşididir. Akustik ses yalıtım ürünleri birçok çeşide ayrılmaktadır adepan süngerler doğru bir şekilde üretilmesi halinde en doğru hammaddeler kullanıldığı takdir de ses yalıtımında sizlere çok fazla katkı sunmaktadır. Adepan bondex süngerlere geçmeden önce ses izolasyonu nedir öğrenelim. Ses izolasyonu içeriden ve dışarıdan ses geçiş kaybını sağlayan akustik bir olaydır. Bu ses izolasyonu ses içeride hapsederek ses iletimini kesmede yardımcı olur. Hepimiz biliyoruz ki gürültü kirliliği günümüz dünyasında en önemli sorun haline gelmiştir ve önüne geçilemez bir hale gelmiştir. Fakat en az seviyeye indirebiliriz. Şimdi süngerpan bondex süngerlere göz atalım. süngerpan süngerler akustik süngerler arasında daha fazla ses emilimine sahip akustik süngerlerdir. Tavan ve duvar ses izolasyonların da kullanılır. Zeminlerde kullanılması önerilmez. Çeşitleri de mevcuttur bunlar ise; rulo bondex sünger, akustik bondex sünger, bariyerli bondex sünger ve yapışkanlı bondex süngerdir. Şimdi bu çeşitleri tek tek açıklayalım.

Süngerpan bondex süngerler ise tavan ve duvarlarda kullanılır ve kullanıcılar tarafından oldukça tavsiye edilen bir akustik malzemedir. Ses emilim ve kesicilik konusunda üstün başarı sağlamıştır. Bu sayede istenmeyen sesleri en az seviyeye indirir. Rulo bondex süngerler rulo şeklinde olup top şeklinde satılmaktadır. Bir ruloda 10m² bulunur ve 10 mm – 100 mm arasında kalınları mevcuttur. Kalınlıklara göre fiyatları değişkenlik gösterebilir. Oldukça da kullanışlı bir üründür. Yapışkanlı bondex süngerler ise kendinden yapışkanlı olarak lamine edip sadece sök – tak mantığı ile çok kolay bir şekilde istediğiniz alana uygulayabilirsiniz. Genellikle müşteriler tarafından tavsiye edilir yapışkanlı bondex süngerler. Bariyerli bondex sünger ise iki adepan bondex sünger arasına epdm ses bariyeri lamine edilerek ortaya çıkan bir akustik ses süngeridir. Bu bariyerli bondex süngerler sesi müthiş bir şekilde içeride hapsederek ses iletimini ve geçişini kesmektedir. Adepan bondex süngerlerin kullanım amaçları ve alanları çok fazladır. Evlerde, ofislerde, sinema ve toplantı salonlarında, jeneratör ve motor kabinlerinde kullanılır. Dilerseniz bunları hep beraber inceleyelim.

Jeneratör ve motor kabinlerinde kullanılan ses kesici süngerler bariyerli bondex süngerlerdir. Bu kabinler ses oranı oldukça yüksek olduğu için çalışanları ve çevredeki insanları ister istemez olumsuz etkilemektedir. Kabinlerin tüm alanlarına bariyerli bondex uygulandığı zaman istenmeyen sesleri içeride hapsedeceği için çok çok iyi izolasyon sağlamış olursunuz.

Radyo ve müzik odalarında ise akustik bondex sünger kullanılabilir. Bunun sebebi ise radyo ve müzik odalarında sesin yankılanması keserek daha net sesin çıkmasını sağlamaktadır. Duvar ve tavanlara akustik bondex sünger uygulayarak daha kaliteli müzikler ve radyo yayınları yapabileceksiniz.

Evlerde de kullanılır adepan süngerler diğer kullanım alanlarında olduğu gibi tavan ve duvarlarda kullanılabilir. Evlerde genel olarak yaşanılan sıkıntı komşulardan gelen sesler ve dışarıdan gelen seslerdir. Evlerimiz bizim yaşam alanımız ve bu yaşam alanımızda güzelce dinlenmek ve ailemizle keyifli vakit geçirmek isteriz. Evimizde ses izolasyonu olmadığı zaman bu mümkün olmayabiliyor. Tavan ve duvarlara bondex süngerleri uyguladığınız zaman istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek evinizde rahatça dinlenebilir ve ailenizle güzelce vakit geçirebilirsiniz.

Turkish Acoustic olarak tüm ses izolasyon sorunlarınıza kesin ve doğru çözümler sunmaktayız. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü ve mutlu referanslarımızla her zaman müşterilerimizin yüzünü güldürmekteyiz. Ses izolasyon süngeri sertifikalıdır. Son derece kaliteli ve yerli ürünlerimizde her zaman müşterilerimizin yanındayız. Ses izolasyon süngeri gayet kaliteli olup kullanımı çok basittir. Sizin isteğinize bağlı olarak da kendinden yapışkanlı hale getirip uygulamasını daha kolay hale getirebilirsiniz. Turkish Acoustic her zaman hizmetinizdedir.

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/akustik-silte.html