HaberlerManşet

Su Kaçağı Tespitinde Modern Yöntemler

Eskiden su tesisatı ustası denilen çalışanların bugün için kalifiye bir tamir ekibine, kırılıp dökülerek yapılan su kaçağı tespitlerinin de modern yöntemlerle hasarsız yapılan işlere dönüştüklerini görüyoruz.

 

Bu dönüşüm hizmet sektöründe kalitenin yükselmesi açısından memnuniyet vericidir ve su kaçaklarının tespiti zaten hizmet sektörü içinde yer alan işler arasındadır.

 

Evlerde ya da işyerlerinde, yaşam alanı olan tüm binalarda temiz ve atık su girişleri için kullanılan sıhhi tesisat sistemleri vardır. Su olan her yerde sızıntıların olması da ihtimaller içindedir. Önemli olan bu çeşit aksaklıkların önceden tespit edilmesi ve kolayca tamir edilebilmesidir. Teknolojide yaşanan ilerlemeler sıhhi tesisat ve su kaçağı tespiti konularında kullanılan araçları da geliştirdi. Artık sıhhi tesisat tamiri konusunda keser, çekiç hemen kırılan duvarlar veya banyo fayansları ya da yer döşemeleri kalmadı. Gerek tıkanıklık açma ve gerekse su sızıntılarını bulma işi örneğin akustik dinleme cihazları ile nokta tespiti yapılabiliyor. Ayrıca termal kameralar da bu iş kullanılan başka çeşit tespit cihazlarıdır. Boruların içini gösteren ya da dinlenmesini sağlayan bu aletler su kaçağı tespiti işinin ana ekipmanlarıdır. Mesela akustik dinleme cihazı boru içinde suyun yavaşladığı ya da damlamaya başladığı yerleri gösterir.

 

Firmamız Size Avantajlar Sunuyor

 

Bu cihazların kullanımı sonucunda;

  • En başta yapıda kırma dökme işlemine gerek kalmaz.
  • Büyük sorunlarda evinizi ya da iş yerinizi boşaltma gibi bir durum söz konusu olmaz.
  • Siz işlerinizi yarım bırakmak zorunda kalmazsınız. Uzman tamir ekibimiz her şeyi profesyonelce halledecektir.
  • Su kaçaklarının tespiti bu modern gereçlerle dakikalar içinde yapılabilmektedir. Tespit ve onarım işi aynı günde biter.
  • Fayans türü kaplamalar zarar görmeyeceği için size artı bir maliyet çıkmaz.
  • Eviniz ve işyeriniz temiz kalır.
  • Kameralı sistem ile borulardaki tıkanıklıklar görülebilmekte ve ona göre çözümler bulunmaktadır. Çözüm kısmını da gene robotik cihazlar denen ve boru içine girebilen döner parçalayıcı cihazlar oluşturuyor. Tıkanmaya neden olan materyal böylece ya eziliyor, ya küçük parçalara ayrılıp akıp gidiyor ya da çekilip alınabiliyor.
  • Firmamız bütün bu onarım işlerinde size ayrıca bir yıl süreli koşulsuz garanti vermektedir. Uygun fiyatlamada elde edeceğiniz avantajlar arasındadır. Zaten etrafı parçalayıp dökmeden, ortalığı batırmadan, kırmadan su kaçağı bulma aslında başlı başına bir avantajdır. 24 yıldır bu sektörde faaliyet gösteren firmamız İstanbul’un her semtine ulaşabilen şubeleri ile 7/24 hizmetinizdedir.

Garantili su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma gibi konuları biz hep ev örneği üzerinden anlatmayı seçiyoruz ama konuyu bir şehrin temiz veya atık su şebekesi içinde oluşabilecek aksaklıklar olarak düşündüğünüzde sorunun büyüklüğü ve önemi de daha iyi anlaşılabilir.

 

Dış Mekanlarda Su Kaçağı Tespiti

 

Dış ortam su kaçakları olarak da tanımlanan bu arızalar her çeşit meskenin dış bölümlerinde görülen su sızıntılarıdır. Örneğin şebeke borularında, bahçe sulama sistemlerinde, havuz kenarlarında ya da büyük ya da küçük sulama kanallarında görülebilir. Her durumda su kaçağı tespiti şarttır, çünkü öncelikle şebeke veya kuyu suyu boşa gitmektedir. Ve bu tip kaçakların bina temelinde gerçekleşmesi zamanla çökmelere bile yol açabilir. Hem can hem de mal güvenliği açısından bu tespitin bir an önce yapılması ve önlem alınması gerekir.

 

Dış mekanlardaki tespitler için gene akustik dinleme cihazları kullanılır fakat bunlar daha farklı yapıdadırlar. Dış mekanlarda borular toprak altından geçtiği için bu cihazlar da temelde beton gibi zeminlerin altını dinleyebilen toprak altı dinleme cihazlarıdır ve gene nokta tespiti yapmaktadırlar.

 

Kaynak: https://www.ersoylartesisat.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir