bettilt
AlışverişHaberlerManşet

POS Kâğıdı Nasıl Kullanılır?

POS kağıdı isminden de anlaşılacağı gibi POS cihazlarında kullanılan kağıtlara verilen isimdir. POS makinası günümüzde en çok ihtiyaç duyulan cihazlar arasındadır. Alışveriş yaptığımız her mağazada ve firmada kredi kartının kullanımı için bu makinaya ihtiyaç duyulur. POS kâğıdı sayesinde faturayla ilgili bilgiler yer almaktadır. Bu sebepten dolayı POS kâğıdı ihtiyaç duyulan ana ürünlerden biridir.

POS kağıdı rulo şeklinde olur ve POS cihazına yerleştirilir. Alınan ürünün tarihi, saati, fiyatı, alışveriş merkezinin adresi, adı ve banka ismi hatta müşteri ismi gibi bilgiler POS kâğıdına aktarılır. Fiş dediğimiz kâğıtlara çok benzerlik gösterir ancak POS kâğıdı biraz daha küçük, parlak ve kalın bir yapıya sahiptir.

POS Kâğıdı Tercihi

POS kâğıdı satın alınacağı zaman insanların merak ettiği konu hangi POS kâğıdının tercih edilmesi gerektiğidir. Bunun en doğru cevabı POS kâğıdının kullanım kılavuzunu okumaktır. Kılavuzda ne şekilde ne boyutta kâğıt tavsiye edildiyse o model satın alınmalıdır. Sizler de POS kâğıdı satın almak istiyorsanız https://www.arabulgelsin.com/pos-rulosu-pmk18 sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu