bettilt
AlışverişHaberler

Paslanmaz Çelik Hangi Elementlerin Birleşimidir?

Yüzyıllar önce silah namluları geliştiren İngiliz bilim adamı tarafından (metalurjist Harry Brearly) çelik maddesine düşük oranda karbon ekleyerek, çeliğin paslanmama özelliği tarih sayfalarına bir buluş olarak kaydedildi. Paslanmaz çelik maksimum %0,15 karbon, minimum %16 krom elementinin karıştırılarak elde edilen bir alaşımdır.

Bu çelik türünde paslanma ve korozlanma oluşmaz. Diğer çelik maddeleri gibi üzerinde su lekesi barındırmaz. Bazı ortamlarda yüksek tuzluluk paslanmaz çeliği olumsuz etkiler. Mesela, düşük oksijenli ve zayıf sirkülasyonlu ortamlar olumsuz etkilenir. Çeliğin içindeki Krom oranı ve pasivasyon miktarı paslanma ve korozyona olan direncini belirleyen bir etkendir.

Paslanmaz Çelik Kullanım Alanları

Otomotiv, denizcilik, mutfak gereçleri, taşımacılık, sağlık kullanım alanları kapsamındadır. Medikal ürünlerde, güç üretimi, enerji ve bunun gibi birçok alanda kullanımı çok yaygın bir maddedir. İnşaat sektöründe paslanmaz özelliğinden ötürü modern yapıların mimarisinde kullanılır.

Gelişen teknolojiyle birlikte özellikle sağlık sektöründe hastalara konforlu bir tedavi materyali olarak kullanılır. Paslanmaz çelikler de yüksek kaliteli oluşu vanaların, boruların ve diğer bileşenlerin üretiminde hayati önem taşıyan bir madde haline gelmiştir. Bazı alanlarda paslanmaz çelik korozyona karşı etkili olması sebebiyle ısıya karşı dayanıklılık gösterir.

Petek Temizleme Makinası Nedir?

Isınmak insanoğlu için temel bir ihtiyaçtır. Isınma ve ısıtma yöntemlerinden biri de doğalgaz vasıtasıyla petekler aracılığıyla yapılır. Kalorifer peteklerinde zamanla kullanımdan dolayı tortu, çamurlaşma gibi durumlarla karşılaşmak kaçınılmaz bir sondur.

Bu etkenlerden dolayı ısınma verimi düşmekte, ısı seviyesini en yükseltmek oldukça zorlaşır. Isı verimini artırmak için yılda bir kez muhakkak petek temizleme makinası yardımıyla temizleme yaptırmak gerekir. Petek temizleme makineleri ile ısınma tesisat sisteminizi kolayca temizletebilir ya da temizleyebilirsiniz.

Petek Temizleme Makinası Nasıl Çalışır?

Petek temizleme işlemini saatler süren yorucu yöntemlerle yapmak ciddi zaman kaybına neden olur. Petek temizleme makineleri son teknoloji sistemleriyle üretilmiş, maddi ve manevi her türlü tasarrufun kapılarını açar.

Gelen ekipler tarafından radyatör temizliği yapılır ve ardından makine giriş çıkış kapılarının olduğu vanaya bağlanır. Bu esnada makineye basınçlı temiz su aktarılır. Suyun ısıtılması gereken durumlarda su ısıtılarak da verilebilir. Bu esnada içerideki pis suyun çıkışı sağlanır ve ardından temiz su pompalanır.

Petek Temizliğinin Kurumsal Firmaca Yapılması

Uzman kişiler tarafından yapılması gereken petek temizleme işleminde petek temizleme kimyasalı ve koruyucu maddeler kullanılmalıdır. Bu işinde uzman ve profesyonel ekiplere yaptırmak gerekir.

İşinde uzman bir kadroyla petek temizliğinizi yaptırmak isterseniz https://www.sanayiden.com/paslanmaz-celik-kutuk-levha-demir-sanayi-sanayi-urunleri adresinden detaylı bilgi, satın alma gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu