HaberlerManşet

MXGP Afyon sıralama ve antrenman turları tamamlandı

Türkiye ve dünyadan birçok motosiklet ve yarış sever adeta Afyonkarahisar’a akın etti

Dünya Motokros Şampiyonası’nda antreman ve sıralama turları tamamlandı. Şampiyonada sezonun 18. Ayak yarışı ise yarın (2 Eylül Pazar) günü yapılacak.

Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen sıralama turları büyük ilgi gördü. Sakarya Milletvekili ve eski Milli Sporcu Kenan Sofuoğlu,Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar sıralama yarışlarının yapıldığı alanda TRT Spor’un canlı yayın konuğu olarak şampiyonayı değerlendirdi.

Sıralama turları öncesi festival alanında temaslarda bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, standları gezerek etkinliklere katıldı. Organizasyonda katılımcılara Türk kültürü tanıtılırken, farklı aktivitelerle eğlence alternatifleri sunuluyor. Aralarında mini golf, tırmanma duvarı, zipline, sujeti-flyboard gösterisi, canlı langırt, çocuk motosiklet eğitimi, çocuk ATV eğitimi, sokak oyunları etkinlikleri, korku evi, motosiklet-araba sergisi, yerel el sanatları, çekme basket, Rugby Eğitimi ve Dijital-Simulatör Yarış Oyunları da misafirlere unutulmayacak anlar yaşatıyor.

MİLYONLARIN GÖZÜ AFYON’DA OLACAK

Bugün (2 Eylül Pazar) düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası’nda 80 pilot, dünyaca ünlü markalar ve takımları adına mücadele verecek. 86 ülkede canlı, yüz ülkede de aynı gün banttan dört saat şampiyona yayınlanacak. 186 ülkede hem ilimiz ve hem de ülkemiz tanıtılacak. Aralarında Eurosport, Beinsport, Fox Sport, CBS Sport gibi en popüler spor kanallarının da canlı yayınladığı Dünya Motokros Şampiyonası 13-65 yaş izleyici grubunun en favori TV içeriği arasında yer alıyor. Şampiyona yaklaşık 100 yabancı basın mensubu tarafından dünya medyasına aktarılacak.Arjantin, Hollanda, İspanya, İtalya, Portekiz, Rusya, Letonya, Almanya, İngiltere, Fransa, Endonezya, Çekya, Belçika, İsviçre, Bulgaristan gibi ülkelerde düzenlenen şampiyona, dünyanın 180 ülkesinde yaklaşık 20 yayıncı tarafından 1.4 milyar kişilik izleyici potansiyeline ulaşacak.

https://www.facebook.com/afyonkarahisarbelediyesi/videos/2332477510120297/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir