bettilt
AlışverişHaberlerManşetÖzel Haber

Mama Önlüğü

Mama Önlüğü

Bebeklerin kullandığı mama önlükleri çoğunlukla pamuklu kumaştan yapılır, pazarlarda bile satılırdı ama şimdi gelişen üretim çeşitleri silikondan yapılmış, uzun ömürlü bir çeşit üretti.

Değişik renklerde üretilmiş, üzerinde sevimli desenleri olan mama önlüğü silikon olduğu için kolayca temizleniyor ve leke tutmuyor. Ön tarafına yerleştirilmiş cebi andıran kısım ise mamanın yere dökülmesini önlüyor. Geleneksel bebek renkleri olan mavi ile pembenin yanında yeşil veya sarı renkte olanlarını da bulabilirsiniz.

Mama Önlüğü Modelleri

Su geçirmeyen, kimyasal kullanılarak boyanmayan, kolayca temizlenen mama önlüğü yumuşak yapıda olduğu için kolayca katlanabilir ve çantada taşınabilir. Yer kaplamaz. En pratik özelliği ise ayarlanabilir boyun askısına sahip olmasıdır. Alt kısmında yer alan kıvrılmış bölüm yemek kırıntılarını toplayacaktır. Bu vasıfları ile silikon mama önlükleri annelerin hayatını kolaylaştıran ürnler içinde yer alıyor. Kıyafetlerin lekelenmesi, yerlere mama dökülmesi gibi sorunlar büyük ölçüde bu önlükler ile ortadan kalkıyor. Ufaklıklar bu önlüğü gelince yemek saatinin geldiğini de anlıyorlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu