bettilt
AfyonsporHaberlerManşet

Kemer AQUAMASTERS Yüzme Yarışmalarına Ev Sahipliği Yaptı – Spor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, bu yıl 15’ncisi düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonları ödül törenine katıldı.
 
Tekirova Mahallesindeki Martı Myra Otel’de düzenlenen ödül törenine, Belediye Başkanı Topaloğlu’nun yanı sıra, Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz, Kemer Belediyesi Tekirova Mahalle Sorumlusu Adem Barış, yarış organizatörü Selçuk Demirel ve sporcular katıldı.
 
Antalya Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliği ve koordinasyonu içerisinde, Kemer ve Kumluca belediyelerinin ev sahipliğinde devam eden yarış kapsamında Martı Myra Açık Su Yüzme Şampiyonası 5K, Skoda Açık Su Yüzme Şampiyonası 2K ve Jotun 4x500m Bayrak Yarışı (Kadınlar ve Erkekler) kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri verildi.
 
Dün ve bugün yapılan kategorilerde dereceye giren sporculara ödüllerini, Belediye Başkanı Topaloğlu, Belediye Başkan Vekili Yılmaz ve Belediye Tekirova Mahalle Sorumlusu Barış verdi.
 
Başkan Topaloğlu, törende yaptığı konuşmasında, dün hava şartlarının zor olmasına rağmen sporcuların azimle yarıştığını söyledi.
 
Kemer’de ilk defa yapılan organizasyonun ileriki yıllarda da Kemer’de yapılacağını ifade eden Topaloğlu, “Kemer artık spor turizmi ile de anılıyor. Bisiklet yarışlarıyla başladık, koşu yarışlarıyla devam ettik. Şimdi yüzme yarışları devam ediyor. Arkasından Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışları olacak. Ayrıca şu anda Uluslararası Su altı Günleri de devam ediyor. Seneye daha dinamik şekilde hazırlanacağız. Tüm sporculara başarılar diliyorum.” diye konuştu.
 
Yarış organizatörü Selçuk Demirel, ödül töreni sonrası desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu’na plaket verdi.
 
Yarışlar, bugün akşam Işık Yolculuğu Gece Yüzme Etkinliği ve yarın ki Marinas Açık Su Yüzme Şampiyonası 1K ile Jotun 4x500m Bayrak Yarışı (Karma) yarışları ile sone erecek.
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu