bettilt
AlışverişHaberler

Kaliteli Dolma Kalem Modelleri

Yazı yazmak, insana özgü bir iletişim yöntemi olup, aynı zamanda kişinin kendini ifade etmesindeki en etkili yollardan biridir. Her ne kadar konuşmadan ve diğer iletişim şekillerinden çok sonra ortaya çıkmış olsa da, gelişimi ve etkileri ile pek çok alanda diğer iletişim araçlarının önüne geçmiş durumdadır. Konuşmaların ve anlaşmaların kayıt altına alınmasından, kişisel onay aracı olan imzanın atılmasına kadar yazının ve yazım aracı olan kalemlerin insanlığa medeniyete olan katkısı tartışılmazdır. Bununla birlikte tarih boyunca pek çok kalem çeşidi, zamanın tekniğine ve estetik anlayışına bağlı olarak değişse de, dolma kalem ve onun yapısı, adeta klasik niteliğindedir.

Dolma Kalem Çeşitleri

El yazısı ve imza, kişinin karakteristik özelliğini yansıttığı gibi, bunlar için kullanılan kalem çeşidi de, yazının ve imzanın kalitesini belirleyecektir. Dolma kalem, adından da anlaşıldığı üzere, mürekkebin kaleme üstten veya tüp şeklinde aktarılarak kullanılan bir kalemdir. Bu yapısı ile kullan at türündeki kalemlerden farklıdır ve her dolum sonrasında yeniden kullanılabilir. Ayrıca kendine has ucu ile karakteristik yazı stillerine son derece uygundur.

Klasik yapısı ve birbirinden şık tasarımları ile dolma kalem modellerine göz atmak için, https://www.kayakirtasiye.com.tr/dolma-kalemler adresine göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu