AfyonsporHaberlerManşet

Furkan Eryılmaz, PizzaLazza Desteğinde Birincilik Serisini Sürdürüyor – Spor

[ad_1]

Hızlı servis sektörünün dinamik yerli markası PizzaLazza ana sponsorluğunda yarışan milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 Türkiye Pist Şampiyonası’nın ikinci ayağında da 600 cc A kategorisinde birinciliğin sahibi oldu. TMF GP yarışı ise Furkan Eryılmaz’ın da karıştığı bir kaza nedeniyle durduruldu. 14 yıllık profesyonel kariyerine sayısız başarıların yanı sıra, 6 Türkiye Şampiyonluğu ve Doğu Avrupa 600cc SBKS Şampiyonluğu sığdırmayı başaran milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 yılında PizzaLazza ana sponsorluğunda Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefiyle yarışıyor. 
Tekstil, sağlık, perakende ve hızlı servis restoranlar alanlarındaki yatırımlarıyla 70 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Turgut Aydın Holding bünyesinde faaliyet gösteren yerli pizza markası PizzaLazza, milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz’a destek veriyor.
 
2022 yılında PizzaLazza ana sponsorluğunda Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefleyen Furkan Eryılmaz, 25-26 Haziran 2022 tarihlerinde İzmir Pınarbaşı Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen Türkiye Bitci Pist Şampiyonası ikinci ayağında, Türkiye Şampiyonluğu hedeflediği 600 cc A sınıfında birinciliği elde etti. Furkan Eryılmaz, şampiyonanın ilk yarışını da birinci sırada bitirmişti.
 
Farklı kategorilerde günün en iyi derecelerine sahip yarışçıların birlikte start aldığı TMF GP grubunda yapılan ikinci yarışta ise Furkan Eryılmaz bir kaza geçirdi. 600 cc motosikletiyle yarışa katılan Furkan Eryılmaz, önünde 1000 cc motosikletiyle yarışı sürdüren Yiğit Fazlı Erçelik’in düşmesi üzerine tüm çabalarına rağmen aradaki mesafenin azlığı nedeniyle çarpışmayı engelleyemedi. Furkan Eryılmaz’ın fiziksel kondisyonu ve antrenman disiplini sayesinde kaza sonrası hızlı bir tepki verip kendini pist dışına atması, daha büyük bir kaza yaşanmasını engellese de yarış kırmızı bayrakla durduruldu. Hafif ağrılar dışında durumu iyi olan Furkan Eryılmaz’ın tedbir amaçlı doktor kontrolünden geçeceği açıklandı.
 
Geçtiğimiz hafta BMU Avrupa SSP 600 A Şampiyonası’nın Yunanistan’da düzenlenen yarışından yurda üçüncülük kupasıyla dönen Furkan Eryılmaz, Avrupa Şampiyonası’nın bir önceki ayağında da ikincilik elde etmişti.
 
14 yıllık profesyonel kariyerine sayısız başarıların yanı sıra 6 Türkiye Şampiyonluğu ve Doğu Avrupa 600cc SBKS Şampiyonluğu sığdırmayı başaran milli motosiklet sporcusu Furkan Eryılmaz, 2022 yılında PizzaLazza ana sponsorluğunda Türkiye’de ve Avrupa’da şampiyonluk hedefiyle yarışıyor.
 
Furkan Eryılmaz’ın bir sonraki yarışı, 6 – 7 Ağustos tarihlerinde yine İzmir’de düzenlenecek ve bir kez daha birincilik parolasıyla Türkiye Şampiyonasının üçüncü ayağı olacak. Şampiyon sporcu, 26 – 27 Ağustos tarihlerinde de BMU Avrupa SSP 600 A Şampiyonası’nın Hırvatistan ayağına katılacak.
 
2022’de PizzaLazza desteğiyle Türkiye ve Avrupa’da şampiyonluk hedefleyen Furkan Eryılmaz’ın kalan yarış programı:
 Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF)                               Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Türkiye Pist Şampiyonası                                                           Doğu Avrupa Pist Şampiyonası06 – 07 Ağustos / İzmir                                                                27 – 28 Ağustos / Hırvatistan
10 – 11 Eylül / İzmir                                                                       3 – 4 Eylül / Bulgaristan
15 – 16 Ekim / İzmir                                                                       24 – 25 Eylül / Sırbistan
22 – 23 Ekim / Yunanistan
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı