Pazar, Haziran 16, 2024
AfyonsporHaberlerManşet

Fetih Kupası’nda Halil Kozanoğlu Altın Madalya Kazandı – Spor

[ad_1]

Okçular Vakfı, İstanbul Okmeydanı’ndaki Okçular Tekkesi’nde modern ve geleneksel okçuluk müsabakalarının yapıldığı 2 günlük bir organizasyona ev sahipliği yaptı. 25-26 Mayıs 2023’te düzenlenen organizasyonda 32 ülkeden 400 sporcu yer aldı. Fetih Kupası’nın ilk gününde klasik ve makaralı yayda sıralama ve eleme müsabakaları gerçekleştirildi.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Geleneksel Türk Okçuluğu Antrenörü Halil Kozanoğlu, yarışmaya Denizli’den katılan isimlerden biriydi. Limitsiz Menzil kategorisinde 506 metrelik atışı yapıp performansıyla dikkat çeken Kozanoğlu, yarışmayı altın madalyayla tamamladı. Yarışmalar sonrası yaptığı açıklamada, Denizli’de Türk Okçuluğu’nun yaygınlaşmasını hedeflediklerini ve genç sporcuları ulusal yarışmalarda temsil edecek seviyeye getirmek istediklerini belirtti.

Okçulukta Fetih Kupası Yarışmaları, Dünya sıralamasında puan vermeye başlamasıyla çok önemli bir organizasyon haline geldi. Bu nedenle yarışmaya Denizli’den katılan Halil Kozanoğlu’nun elde ettiği başarı, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman tarafından kutlandı. İlman, organizasyonun büyüklüğüne vurgu yaparak, Kozanoğlu’nu elde ettiği başarısından dolayı tebrik etti.