bettilt
AlışverişFutbolHaberlerManşet

Ev ve İşletme Tipi Güneş Paneli

Birkaç yıl öncesine kadar güneş paneli sistemleri yalnızca büyük işletmeler ve kurumlara kurulurdu. Şimdilerde ise sadece kurumsal işletmelerde değil bireysel konutlarda da kullanılmaktadır. Kişiler kendi evlerine, iş yerlerine, fabrikalarına sistemi kurdurup enerji üretimi yapabilir. Günümüzde elektriğin her yerde kullanıldığı göz önünde bulundurulursa sistem ciddi anlamda avantaj sağlamaktadır.

2 veya 3 odalı bir konutun aylık elektrik faturası 130 ile 150 arasında gelmektedir. Fatura miktarı kurulan paneller sayesinde 60 TL’ye kadar indirilmektedir. Hatta bazen kullanımından daha fazla elektrik üretenler olur. Fazla elektriği satarak ek gelir elde etmek de mümkün olmaktadır.

Güneş Paneli Maliyeti

Kurumsal mekanlar büyük olduğundan dolayı güneş paneli maliyeti yüksek olacaktır. Endüstrinin birçok alanında enerji sistemleri kullanılmaktadır. Sistemin maliyeti kurulacağı kurumun endüstri alanına göre de değişmektedir. Normal standartlarda bir ailenin yaşadığı konut için kurulacak olan sistemin maliyeti ise kurumlara oranla çok düşüktür.

Eskiden panel kurdurmak için yapı ruhsatı gerekirdi. Şimdilerde yapı ruhsatına gerek yok. Bağlı bulunulan elektrik dağıtım şirketine başvuru yapılması gerekir. Başvurudan sonra https://solarizasyon.com/gunes-paneli/ linkinden sistemler için fiyat teklifi alınarak işlemlere devam edilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu