BasketbolHaberlerManşet

Eski takım oyuncularımız farka gitti !!!

TBL ilk haftasındaki Balıkesir derbisini Bandırma karşısında baştan sonra önde götüren Karesispor 113-60 kazandı.Karşılaşmada önceki sezonlarda Afyon belediyespor Basketbol takımızda forma giyen oyuncularımız takımlarını sırtladı

Karşılaşmaya Reha Öz’ün üçlükleriyle Karesi hızlı başladı. İbrahim Yıldırım ve Hazer Avcı’nın doğrudan skor katkısının yanında asistlerle önemli katkılar alan Karesi, skoru 5 dakika sonunda 14-9 getirdi. Eray ve Arda ikilisiyle bir reaksiyon göstermeye çalışan Bandırma, devamını getiremeyince skorun gerisinde kalmaya devam etti. İlk çeyrek 28-17 Karesi üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyrek her iki ekip için skor anlamında kısır başladı. Karesi’de bu dakikalarda devreye giren Tuğberk Gedikli, takımının tüm skor yükünü üstlenerek arka arka arkaya sayıları kaydetti. Bu dakikalarda Bandırma’ya devreye Erkin de dahil olsa da arka arkaya yapılan basit top kayıpları maça ortak olmalarına izin vermedi. İkinci çeyrek 57-30 Karesi’nin farklı üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğiyle hücumda yabancılarını iyi kullanarak başlayan Karesi, farkı 30’a kadar çıkardı (64-32). Boyalı alandan bu dakikalarda basketleri kaydetse de topa hakimiyet ve savunmada zayıf kalan Bandırma, farkı eritmeyi başaramadı. Son bölümde Bandırma’nın iyice oyundan düştüğü üçüncü çeyreği Karesispor 84-45 önde tamamladı.

Son çeyreğe Karesispor, farklı üstünlüğün de etkisiyle çok daha rahat ve güvenli başladı. Bu dakikalarda skor sıkıntısına düşen Bandırma, ilk sayısınıı 5 dakika sonra kaydetti. Farkın kapanamayacak kadar açıldığı karşılaşmayı Karesispor 113-60 kazanarak yeni sezona galibiyetle başlayan ekiplerden oldu.

Karesispor’da Tuğberk Gedikli 22 sayı, Reha Öz 18 sayı ve Hazer Avcı 17 sayı 8 ribaundla karşılaşmayı tamamlayarak galibiyette etkili rol oynadı. Bandırma da ise Atakan Erdek 11 sayı, Furkan Haltalı 8 sayı, 9 ribaundla istatistiklerde öne çıkan isimler oldu.

Karesi asistte 29-10 fark yaptı, 3 sayı bölgesinden yüzde 68 (11/16) isabete ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir