Cumartesi, Haziran 22, 2024
AfyonsporHaberlerManşet

Egeli Yüzücüler madalyaları toplamaya devam ediyor – Spor

[ad_1]

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde yeniden yapılandırılan ve çeşitli branşlarda başarılı sporcular yetiştiren Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, yüzme branşında da başarılarından söz ettirmeye devam ediyor. Her yaş ve kategoride sporcular yetiştiren Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Yüzme Şubesi, özel bireyleri de spora kazandırıyor. Egeli yüzücüler, katıldıkları müsabakalardan madalyalarla dönerken uluslararası mücadelelerde de ülkemizi gururla temsil ediyorlar.
 
Spora ve sporcuya gereken önemi vermeyi her daim sürdüreceklerini söyleyen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Göreve geldiğimiz ilk günlerde yeniden yapılanmasını gerçekleştirdiğimiz Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, yaklaşık 5 yıllık süre içerisinde her branşta başarılı sporcular yetiştirdi. Sporcularımız, gerek takım halinde gerekse bireysel olarak katıldıkları ulusal ve uluslararası turnuvalardan derecelerle dönmeyi başardılar. Alt yapısını yenilediğimiz spor tesislerimizin ve spora yaptığımız diğer yatırımların meyvelerini yüzme branşında da almaya devam ediyoruz. Yüzme Şubemizin sporcuları katıldıkları turnuvalarda madalyaları toplamaya, ülkemizi milli takım düzeyinde temsil etmeye devam ediyor. Yetiştirdiğimiz özel sporcularımızın başarıları da bizleri ayrıca mutlu ediyor” diye konuştu.
 Milli takımlara sporcular yetişiyorEge Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Yüzme Şubesi sporcularından İlkim Karaali, Edirne’de seçmeleri yapılan Alternatif Yıldızlar Milli Takım kadrosuna seçilerek Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmeye hak kazandı. Azra Kayra Öğmen ise İstanbul’da yapılan baraj müsabakalarını geçerek Artistik Yüzme Türkiye Şampiyonasına ve Milli Takım seçmelerine girmeye layık görüldü. Egeli yüzücüler; Zeynep Varol, Melis Çetiner, Işıl Arslan ve Azra Köle; Isparta’da gerçekleştirilen 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Ligi Grup Müsabakalarında 4*50 Karışık Kadınlar Bayrak Müsabakasında dördüncülüğü elde etti. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Yüzme Havuzunda düzenlenen 9-10 yaş yüzme şenliklerinde Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Deniz Aslan ise 50 metre sırtüstü ve 50 metre kurbağalama müsabakasında üçüncülük madalyasını almaya hak kazandı.
 
Sualtı Ragbi branşında da iddialı olan Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, antrenörler Hakan Toğar ve Köksal Özükor yönetiminde önemli başarılara imza attılar. Erkek Sualtı Ragbi Takımı,  Havuz İzmir’de düzenlenen 21 yaş altı Türkiye Şampiyonasında ikinci olurken aynı şampiyonada Kadın Sualtı Ragbi Takımı ise üçüncülüğü elde etti.
 Özel sporcuların özel başarılarıÖzel gereksinimli bireylerin spora kazandırılmasına da katkı sağlayan Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, yüzme branşına başarılı özel sporcular yetiştirdi. İzmir İl Birinciliği Müsabakalarında Egeli Özel Sporcular Deniz Can Ertan 7 altın 2 gümüş, Özgür Öktem 7 altın, Ege Berk Çiğdem ise 1 altın 2 gümüş 3 bronz madalya kazandılar.   
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı