Cumartesi, Haziran 22, 2024
AfyonsporHaberlerManşet

Bostanlıspor MuayThai’de 5’te 5 yaptı – Spor

[ad_1]

Muay Thai Federasyonu’nun Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği Muay Thai 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Muay Thai Ege Bölge Şampiyonası Atatürk Stadı Boks Salonunda yapıldı. Bostanlıspor katıldığı 5 sporcusuyla da kürsüye çıktı.
İzmir’in yanı sıra Uşak, Afyon, Aydın, Manisa’dan toplam 330 sporcunun katıldığı şampiyonada Bostanlıspor 5 sporcusu ile mücadele etti. Bostanlıspor beş sporcusuyla mücadele ettiği finallerde 2 birincilik, 3 ikincilik kazandı.
 
Bostanlıspor’dan Abdullah Şeker Minikler 42 kiloda şampiyonluğu elde ederken, ikinci şampiyonluk da Tarık Ziya Şenaras’tan geldi. Yıldız Erkekler 42 kiloda zirveye çıkan Şenaras’tan sonra bir başka şampiyonluk beklenen Bostanlıspor’un sporcusu Can Habacı finalde 3 raunt açık ara önde götürdüğü maçı son 4 saniyede burnunun kanamasıyla doktor raporu sonucu kaybetti ve ikincilikle teselli buldu.
Yaşar Atik minik erkekler 42 kiloda, Nusret Gökmen Başay üst genç erkekler 60 kiloda ikinci oldu.  Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy Muay Thai’de ses getiren bir kulüp olduklarını ifade ederken, “bize güç veren Karşıyaka Halk Eğitim Müdürümüz Suat Korkmaz’a çok teşekkür ederiz. Ayrıca sporcularımızı ve onları maçlara hazırlayan antrenörümüz Aytaç Uyanıker’i de başarıları nedeniyle kutluyorum” dedi. 
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı