AlışverişHaberlerManşet

Blender Setleri

Blender son yıllarda mutfaklarda yardımcı olarak kullanılmaya başlanan ürünlerdendir. Özellikle son yıllarda pek çok tarifin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Ayran, çorba, püreler gibi pek çok şeyin yapımında blender sıklıkla kullanılmaya başlandı. Çok hızlı bir şekilde katı gıdaları parçalar ve öğütebilir. Bunu da çok kısa sürede gerçekleştirebilmektedir. Ancak blender kullanırken de bazı dikkat edilmesi gereken noktalar olduğu da unutulmaması gerekir. Çünkü blenderin da bir kullanım alanı, kuralları ve sınırları vardır. Tabi bazı şeyleri parçalayabildiği gibi bazı ürünleri de parçalayamaz. Bu durum blenderin türüne göre de değişkenlik gösterir. Bir el blenderinin kapasitesi ile normal blenderlerin kapasitesi farklıdır.

Blender Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Fazla sıcak sıvıları koymaktan uzak durulmalıdır. Çünkü sıcaklık ve buhar kapağın açılmasına neden olur. Sıcak sıvıları 5-10 dakika kadar soğutup blenderi yarı yere kadar doldurmanız gerekir.
  • Yüksek ve güçlü olan blender türlerinde bile çok sert gıdaların öğütülmesi ve parçalanması zordur. Bu yüzden de oda sıcaklığında çözdürmekte yarar var.
  • Püre yaparken dikkatli olun. Çünkü özellikle fazla nişasta ortaya çıkar ve yapışır.
  • Kuru meyveler, kahve çekirdeği, baharat gibi şeyleri blenderde öğütmemeniz gerekir. Bıçaklarına zarar vermektedir. Ancak kuru meyve ve sebzeleri suda bekletip yumuşattıktan sonra olabilir.
  • Blenderin içerisine çatal, kaşık, spatula vs türevi yabancı maddeler konulmaması gerekir. Elektrik çarpması vb istenmeyen çeşitli riskler içerir.

El Blender Modelleri

En sık kullanılan blender türüdür. Neredeyse blenderle yapabileceğiniz çoğu şeyi el blenderleriyle yapmak mümkündür. Fonksiyonel cihazlar olup en iyi şekilde karıştırma kapasitesine sahiptirler. El ile kontrollü çalışan bir cihaz olup karıştırıcı olarak çok kısa sürede gövdesini kavrayarak çalıştırılarak devreye girer. Keskin olan bıçakları sayesinde haznenin içindeki malzemesi istenilen kıvam getirir. Özellikle kablosuz ve şarjlı modelleri de üretilmekte başlanmıştır. El blenderleri set halinde satılarak değişen başlıkları sayesinde mutfağın farklı alanlarında kullanılabilmektedir. Enerjiden ve zamandan tasarruf sağlamada etkilidir.  Yemek hazırlama becerisi her ne olursa olsun basit bir kullanımı vardır. https://www.fakirshop.com.tr/blender internet adresinizi ziyaret ederek blender modelleri ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir