Cumartesi, Haziran 22, 2024
AfyonsporHaberlerManşet

Basketbolda Türkiye İkincisi Oldular – Spor

[ad_1]

OĞUZHAN ÖZKAYA YILDIZ ERKEKLER BASKETBOL TURNUVASI’NDA TÜRKİYE İKİNCİSİ
 
Okulsporları kapsamında Afyonkarahisar’da yapılan Yıldız erkekler basketbol turnuvasında  Türkiye ikincisi olan Oğuzhan Özkaya Yelki Ortaokulu basketbol takımı İzmir’e kupa ile döndü.
 
Okulsporları kapsamında yapılan Yıldız erkekler basketbol turnuvasında ilk önce izmir şampiyonu olarak tamamladıklarını anlatan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları  bünyaesindeki Ege Atletik Spor Klübü Başkanı Metin Tekli, “Yıldız erkekler basketbol takımımız İzmir şampiyonluğunun ardından, Aydın’ da düzenlenen yarı finallerde yine yine birinci olarak Afyon’da düzenlenen finallerde Ankara TED Koleji’ ne 62 ‐58 mağlup olup ilk mağlubiyetini burada alarak turnuvayı Türkiye 2’incisi olarak tamamladı” dedi.
 
Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Özkaya, emeği geçenleri kutlayarak, şöyle konuştu:
 
“Okul Sporları kapsamında yapılan yıldız erkekler basketbol takımımız İzmir Şampiyonluğu ardından Aydın’da düzenlenen yarı finallerde de birinci olarak adını Afyonkarahisar’da yapılan Final Four’a yazdırdı. Ve işte çocuklarımız son final maçında adını Türkiye’nin en iyi 2. takımı olarak yazdırdı. Sahada ter döken, bu kadar emek veren tüm çocuklarımızı, onlara büyük emek veren antrenörlerimizi kutluyoruz. Büyük gurur duyduk.”
 
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı