AfyonsporHaberlerManşet

Antalya Kemer’de gerçekleştirilen 15.Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası tamamlandı. – Spor

[ad_1]

Antalya Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyon ve  işbirliğiyle Kemer Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “15. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası”, 19-22 Mayıs tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirildi. 
Katılımcı sayısı her organizasyonda artan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası,  dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın isim sponsorluğu ve markanın Türkiye distribütörü Sportive’in desteğiyle 8 parkurda 1800’e yakın yüzme tutkunu sporcuyu  Martı Myra’nın ev sahipliğinde Kemer’de buluşturdu. 
9 yaşından 84 yaşına kadar her yaş grubundan sporcunun katıldığı, sporculara doğa, deniz ve yüzme sevgisi aşılamak hedefiyle yola çıkan ve şimdiye kadar 30 bin sporcunun katıldığı şampiyonanın birinci gününde “ Skoda Açık Su Yüzme Şampiyonası 3K”ülkemizin cennet adası Suluada’da gerçekleştirildi.
 
Aynı gün 9-13 yaş sporcuların katılımıyla “Arena Aquakids Yüzme Etkinliği” Voonka Kids’in desteğiyle gerçekleştirildi.
 
Organizasyonun ikinci gününde, 5K ‘lik parkura sahip “Martı Myra Açık Su Yüzme Şampiyonası’’nda sporcular doğanın zor koşulları ile mücadele ettiler.
 
Şampiyonanın 3. ve 4. Günlerinde ”4 kişilik takımların mücadele ettiği “Jotun Renklerin Kardeşliği 4x500m Bayrak Yarışları” ile devam etti.
 
Şampiyona, Skoda Açık Su Yüzme Şampiyonası 2K, FMV Işık Yolculuğu Gece Yüzme Etkinliği ve Setur Marinas Açık Su Yüzme Şampiyonası 1K   parkurlarının ardından sona erdi. Şampiyona kapsamında, gerçekleştirilen yüzme etaplarının yanı sıra farklı aktivitelerle de yüzücüler hep birlikte keyifli vakit geçirdiler.
 
Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları ‘’Turkuaz Yüzme Serisi’’ adı altında 2022 yılında 28-30 Ekim tarihlerinde Bodrum, 04-06 Kasım 2022 tarihlerinde ise Göcek ve Marmaris’te gerçekleştirilecek.
 15. ULUSLARARASI ARENA AQUAMASTERS YÜZME ŞAMPİYONASI SONUÇLARI:Skoda Açık Su Yüzme Şampiyonası 3K’ Genel Kategori Kadınlar:
1.) Pınar Arpınar Avşar
2.) Sera Sayar
3.) Bengisu Avcı Erdoğan
Erkekler:
1.)Bekir Emrah Gemicioğlu
2.)Ruso Yakimovi
3.) Denizhan DağdelenMartı Myra  Açık Su Yüzme Şampiyonası 5K’ Genel Kategori Kadınlar:
1.) Bengisu Avcı Erdoğan
2.) Elenora Guglielmi
3.) Viktoriya Üçüncü
Erkekler:
1.)Bekir Emrah Gemicioğlu
2.)Ruso Yakimoviç
3.) Dursun SaruSkoda Açık Su Yüzme Şampiyonası 2K’ Genel Kategori Kadınlar:
1.) Pınar Arpınar Avşar / Sera Sayar
3 ) Bengisu Avcı Erdoğan
Erkekler:
1.)Ruso Yakimoviç
2.)Serkan Atasay
3.)Dursun Saru
 
Seturmarinas Açık Su Yüzme Şampiyonası 1K Genel Kategori
Kadınlar:
1.) Pınar Arpınar Avşar
2.) Özen Sanem Dilek
3.) Nilay Ulugergerli
Erkekler :
1.) Mert Acun
2.) Çetin Çetiner
3.) Andrei İakovunik
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı