Haberler

Afyon’un Sultanları Avrupa’da! Milli Güreşçilerimiz Madalya Avına Çıkıyor – Spor

[ad_1]

Afyonkarahisar’ın gururlu sporcuları Fatma Yılmaz, Emine Beyza Barışkan ve Yağmur Karabacak, 26-29 Haziran 2024 tarihleri arasında Sırbistan’ın Novi Sad kentinde düzenlenecek Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’yi U17 Kadın Milli Takımı’nda temsil edecek.

Büyük bir azim ve motivasyonla Avrupa’ya hazırlanan Taşoluk Belediye Spor Kulübü’nün güreşçileri, bu önemli turnuvada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyor.

Hedefimiz Bayrağımızı Gururla Dalgalandırmak

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporculara ve antrenörleri Yakup Yağcı’ya başarı dileklerini iletti. Kasapoğlu, “Sporcularımızın uluslararası arenada ülkemizi temsil edecek olmaları bizler için büyük bir gurur kaynağı. Onların başarısı, hem Afyonkarahisar’ı hem de Türkiye’yi onurlandıracaktır. Sporcularımıza ve antrenörlerimize güvenimiz tam, kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Antrenör Yakup Yağcı da sporcularının yoğun bir çalışma programı ile hazırlandıklarını belirterek, “Sporcularımız disiplinli ve özverili çalışmalarıyla bu aşamaya geldiler. U-17 Milli Takımımızın 10 sıkletinden 3’ü Taşoluk Belediye Spor Kulübünden. Avrupa Şampiyonası’nda başarılı sonuçlar elde ederek bayrağımızı gururla dalgalandıracaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Sporcularımızdan Güçlü Mesajlar

Avrupa Şampiyonası’nda en iyi performanslarını sergilemek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirten sporcular Fatma Yılmaz, Emine Beyza Barışkan ve Yağmur Karabacak, bu önemli turnuvaya hazır olduklarını ve madalya avına çıkacaklarını ifade ettiler.

[ad_2]

Afyonspor Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir