bettilt
AfyonsporFutbol

Afyonspor’un maçları artık bu kanalda yayınlanacak!

Türkiye’nin alt liglerinde uzun süredir devam eden yayıncı sorunu sona eriyor. Afyonspor’un da mücadele ettiği TFF 2’nci Lig ve TFF 3’üncü Lig’in yayınlarını üstlenecek olan Filbox, sezonun geri kalan bölümünde maçları futbolseverlere ulaştırmaya hazırlanıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig ve TFF 3’üncü Lig, son yıllarda yayıncı sorunuyla sıkça gündeme gelmişti. Özellikle alt lig maçları, dijital platformlar ve mobil uygulamalar aracılığıyla takip edilirken, geçtiğimiz sezon yaşanan Fuchs Sports faciası, yayıncı sorununu derinleştirmişti.

Fuchs Sports’un ödemeleri yerine getirmediği için yayın hakları sözleşmesinin feshedilmesiyle, TFF 2’nci Lig ve TFF 3’üncü Lig yeniden bir yayıncı arayışına girmişti. Bu arayışın sonucunda, Filbox ismi öne çıkıyor.

Filbox, Afyonspor’un da mücadele ettiği bu liglerin yayınlarını üstlenecek. 2023/24 sezonuna Eylül ayında başlayan TFF 2’nci Lig ve TFF 3’üncü Lig’in geri kalan maçları, Filbox platformu üzerinden futbolseverlere sunulacak. Filbox’un yayın haklarını nasıl elde edeceği konusu ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Bu gelişmeyle birlikte, Afyonspor taraftarları da takımlarının maçlarını rahatlıkla izleme imkanına kavuşacak. Yayıncı sorununun çözülmesiyle, futbolseverlerin maçları izleme keyfi de artacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu