bettilt
AfyonsporHaberlerManşet

Afyonkarahisar Gençleri Sosyal Sorumlulukta Öncü: Kitap ve Kapak Bağışlarıyla Umuda Destek – Spor

Kurtuluş İlkokulu 4-B Sınıfı öğrencileri, ÇEDES Projesi liderliğinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi Genç Ofis ve Şuhut Gençlik Merkezi iş birliğiyle yürütülen projelerle topluma destek oluyor.

Kitap Toplama Projesi ve “Bir Kapak Bir Hayat” Kampanyası

Öğrenciler, çevrelerindeki sorunlara duyarlılık göstererek, Afyon Kocatepe Üniversitesi Genç Ofis tarafından başlatılan kitap toplama projesine katılıyor. Aynı zamanda Şuhut Gençlik Merkezi’nin öncülük ettiği “Bir Kapak Bir Hayat” kampanyası kapsamında renkli plastik kapakları titizlikle topluyorlar.

Örnek Davranışlar, Büyük Katkılar

Bu özverili çocuklar, topladıkları kitaplar ve kapakları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere teslim ediyorlar. Bu destek, çevre koruma bilincini artırmaya ve eğitim olanaklarına sınırlı erişimi olan bireyler için yeni fırsatlar sunmaya önemli bir katkı sağlıyor.

Toplumsal Duyarlılık ve Cesaretlendirme

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ve AKÜ Genç Ofis, genç nesillerin toplumsal sorumluluklarına duyarlılık göstermelerini teşvik etmek amacıyla birlikte çalışıyor. Şuhut Gençlik Merkezi ise genç öğrencilerin örnek davranışlarını sosyal medya üzerinden teşekkür ederek daha fazla kişiyi topluma katkı sağlama konusunda cesaretlendirmeyi hedefliyor.Afyonkarahisar Gençlik Merkezleri, geleceğin sorumlu bireylerini yetiştirmek için takdire şayan çalışmalarına devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu