bettilt
AfyonsporHaberlerManşet

Afyon Belediyespor kümede kalma mücadelesinde ağır yara aldı! – Spor

Afyon Belediyesispor ilk yarı oyunda olsada ikinci yarıda yorgunluğun da etkisiyle maçtan koptu. Petkim rakibin düşük savunma direncini müthiş bir şekilde değerlendirirken ilk yarıda ulaşılması güç bir şekilde 14 iki sayılık atış denemesinin tamamını isabete çevirdi.

Karşılaşma şut yarışı şeklinde başladı. Savunma yapmak gibi detaylara takılmayan iki takım da hücumda son derece etkiliydi. Hem dış atış hem de iki sayılık atışların üst üste isabet çevrilmesiyle ilk çeyreği Petkim 30-26 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte de pek farklı bir oyun yoktu. Özellikle tempo zaman zaman çılgın seviyelere çıktı. Oyunun genelinde olduğu gibi iyi hücum eden Petkim ilk yarıda hiç ikilik kaçırmazken Afyon Şafak önderliğinde devre sonunda bir direniş başlattı. Takımlar devre arasına 56-49 Petkim üstünlüğü ile giti.

Üçüncü çeyrekte iki takım da oyunun içinde savunma olduğunu hatırlamasıyla ilk bölüm kısır geçti. Petkim ilk ikilik atışlarını kaçırsa da bu sefer rakibin top kayıplarıyla üretim sağladı. Afyon bu çeyrekte yorgunlukla beraber tıkandı. Son çeyreğe gidilirken Petkim’in 78-63 üstünlüğü bulunuyordu.

Son çeyreğin başında oyunu iyice kontrolüne alan Petkim farkı 20 sayı bandının da üstüne çıkardı. Hücumda etkili olamayan Afyon savunmada da açıklar verirken Petkim çok kolay hücunm etti. Maçın son bölümünde ufak gerginlikler olurken iki taraf da ikili averaj için taktik fauller yaptı. Maçın bitimine 10 saniye kala net bir şekilde Petkim oyuncusunun ayağı çizgiye değse de hakemler gözden kaçırdı. Maçın sonu heyecan verici şekilde geçerken Browne’ın son saniyedeki mucize turnikesiyle karşılaşmadan 109-87 Petkim galip ayrıldı ve ikili averajı da aldı.

Kaynak: basketfaul

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu