bettilt
AfyonsporHaberlerManşet

Afjet Afyonspor Kulübü açıklamalara cevap verdi – Spor

[ad_1]

BİLGİLENDİRME 

Dün evimizde konuk ettiğimiz, üstün oyun ve 2-0 gibi net bir skorla mağlup ettiğimiz Sakaryaspor müsabakası sonrasında, Sakarya’da faaliyet gösteren yerel bir kanal ve Sakaryaspor tarafından yapılan açıklamalara cevaben; İlgili kanal müsabaka öncesi maçı canlı yayınlama isteğini kulübümüze iletmiş, kulübümüz de büyük bir nezaket örneği göstererek bu taleplerine olumlu yanıt kazansana vermiştir.

Yayın esnasında maçı anlatan sunucu , canlı yayın alanı yerine seyircili tribün den yayın yapmış ve etrafında bulunan taraftarlarımızın duyacağı şekilde, şehrimiz ve Şanlı Afyonspor’umuz hakkında aşağılayıcı söylemlerde bulunarak göstermiş olduğumuz nezaketin karşılığını verememiş, Afyonsporlu izleyicileri ve statta bulunan taraftarlarımızı tahrik etmiştir.

Bunun üzerine Basın mensupları sözlü olarak şahsı uyarmış, videodan da anlaşılacağı üzere herhangi bir hakaret içerikli söylem kullanmamıştır. İddia edildiği gibi 20-30 kişilik bir saldırı veya fiziki bir müdahale söz konusu değildir. İlgili kanalın Afyonkarahisar’a görevlendirdiği sözde gazeteciler Afyonkarahisar emniyetinin kendilerine sağladığı güvenli seyahatlerini dahi saptırmışlar maç öncesi ve sonrası yayınlarda güvenlik zaafiyeti olduğu yönünde algı operasyonu yapmışlardır.

Söz konusu kanalın ve Sakaryaspor klübünün bu talihsiz açıklamalarının , kötü oyunlarını ve mağlubiyetlerini gölgeleme çalışması olduğu aşikardır. Spor camiası Afyonkarahisar ve Afyonspor kulübünün misafirperverliğini çok iyi bilmektedir. Protokolde ağırladığımız Sakaryaspor başkanı ve yönetim kurulu üyeleri bunun şahididir ifadelerine yer verildi

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Afjet Afyonspor

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu