AfyonsporHaberlerManşet

8. Uluslararası Sapanca Ultra Maratonu “Orman Banyosu” Mottosu İle Gerçekleşecek – Spor

[ad_1]

Sapanca, 11-12 Haziran tarihlerinde 8. kez düzenlenecek Uluslararası Sapanca Ultra Maratonu’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. NG Sapanca, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da maratonun destekçileri arasında yer alacak.  
Beş farklı parkurdan oluşacak Sapanca Ultra Maratonu, 11-12 Haziran tarihlerinde 8. kez, “Shinrin Yoku -Orman Banyosu” mottosu ile düzenleniyor. Artan ilgi sebebiyle sınırlı kontenjanla gerçekleşecek maratona, 18 farklı ülkeden, dokuz yüz (900) sporsever katılacak. Maraton, 6K Sapanca Race, 13K Sapanca Trail, 21K Sapanca Short Trail, 40K Sapanca Medium Trail ve 60K NG Sapanca Ultra Maratonu parkurları olmak üzere beş farklı parkurdan oluşacak. 
 Festival havasında geçecekBu yıl, etkinlik alanında düzenlenecek birçok atölye çalışması ile yarış,  koşucular için hem uzmanlardan alacakları pratik bilgiler ile   kendilerini geliştirebilecekleri hem de eğlenebilecekleri bir festival gibi olacak. Yarışmacılar Sapanca’nın yemyeşil ormanlarında koşarken doğa ile yeniden bağlantı kurup, ormanın iyileştirici etkisi ile de yenilenecekler. 
 Her katılımcı için fidan bağışlanacakTarih, kültür, doğa ve spor turizmini birleştirip, daha yüksek bir katma değer yaratarak;
 şehri, spor turizmi destinasyonu haline getirerek ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen, Limit Sensin ekibi, bu organizasyonu NG Hotel Sapanca, Kutup Ayısı ve birçok yerel destekçileriyle beraber gerçekleştiriyor. Çocukları ve gençleri spora teşvik ederek farkındalık oluşturup, uluslararası düzeyde şehrin tanıtımını koşu turizmiyle sağlamayı amaçlayan maraton sonunda, “Doğaya izini bırak projesi ” kapsamında Afyon’da oluşturulacak Limit Sensin hatıra ormanına her bir katılımcı için bir fidan bağışlanarak daha yeşil bir gelecek için ağaçlandırma faaliyeti de yapılacak. 
 
ETKİNLİK PROGRAMI
11 HAZİRAN CUMARTESİ
12:00-21:00 arasında Sapanca/Kırkpınar Sahili’nde kit dağıtımı
19:00-20:00 NG Sapanca Makarna partisi
 
12 HAZİRAN PAZAR
Geç Kit Dağıtım——————————————-05:00-07:30
SUM60K / SMT40K————————————-Start———–06:00
SST21K / ST13K——————————————–Start———–08:00
SR6K / Kurumsal Takımlar Yarışıyor 6K———Start———–08:10
Ödül Töreni————————————————–16:00
Kit dağıtımı, tüm startlar ve ödül töreni Sapanca/Kırkpınar Sahili’ndedir.
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı