HaberlerManşet

4. Akra Gran Fondo Yarışları Yapıldı – Spor

[ad_1]

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum yarışı yapıldı.
 
Kemer Belediyesi önünden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun damalı bayrağı sallamasıyla başlayan yarışa, 14 ülkeden 526 amatör bisikletçi katıldı.
 
Yarışın startına, Belediye Başkanı Topaloğlu’nun yanı sıra Kemer Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Antalya Gençlik Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Antalya İl Kültür Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Kemer Belediyesi meclis üyeleri Cumali Afşin, Mustafa Tıraş, Semih Özdemir, Barut Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Genel Sekreteri AyşegülZeybek Uçar, Kemer İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa Özkaynak, sporcular ve çok sayıda bisiklet tutkunu katıldı. 
 
Kemer Belediyesinin büyük destekleriyle Akra Hotel, AG Tohum, Corendon Airlines, Fraport TAV Antalya Havalimanı, Touristica sponsorluğunda yapılan amatör yol bisikleti yarışının uzun ve kısa etap start anını çok sayıda yerli ve yabancı misafir de cep telefonu ile görüntüledi.
 
Sporcular, iki parkurda kısaya mücadele ederek dereceye girmeye çalıştı. Akra parkurunda 98 kilometre için yaklaşık 2 bin metre yüksekliğe ulaşan zorlu bir parkurda pedal çeviren bisikletçiler, AG Tohum parkurunda ise 49 kilometre parkuru geçti.
 
Daha önce Antalya merkezde yapılan ve dördüncüsünün Kemer’de yapıldığı yarışın, Türkiye ve Antalya’da bisiklet kültürünün güçlenmesine ve daha fazla kişinin bisiklete ilgi duymasına katkı sağlaması amaçlanıyor.
 
Sporcular, Antalya ve Kemer’in doğal ve tarihi güzelliklerini de görme imkanı elde etti.
 
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, anneler günü dolayısıyla tüm annelerin gününü kutladığını söyledi.
 
AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum yol bisikleti yarışının dördüncüsünü Kemer’de yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Belediye Başkanı Topaloğlu, organizasyona 14 ülkeden 526 sporcunun katıldığını aktardı.
 – Kemer spor destinasyonu oluyor 
Başkan Topaloğlu, Kemer’de havanın çok güzel olduğunu ifade ederek, şunları anlattı:
 
“Yarış oldukça keyifli ve güzel geçti. Herhangi bir kaza yaşanmadan yarışı tamamladık. İki hafta önce Sky To Sea Enduro Dağ Bisiklet Yarışı yaptık. Gelecek hafta Tahtalı Run To Sky Yarışları olacak. Daha sonra Aqua Master yüzme yarışları olacak. Kemer artık spor destinasyonu oluyor. Misafirlerimiz Kemer’e sadece tatil için değil de spor etkinlikleri için de gelecek. Kemer Belediyesi olarak her türlü spor organizasyonuna elimizden gelen desteği veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Yarışta emeği geçenlere teşekkür ediyor tüm sporcuları tebrik ediyorum.”
 
Yarışta paralimpik kategoride yarışan Barış Asa ise yaklaşık 7 senedir bisiklet sporu ile uğraştığını söyledi.
 
Dört sene önce geçirdiği kaza sonrası paralimpik sporcu olarak bisiklet sürmeye devam ettiğini anlatan Asa, “Paralimpik olmanın bazı zorlukları var ama yarış çok keyifliydi. Kemer etabından çok keyif aldım. Kas eksiğimiz olduğu için zorlanıyoruz ama bisiklet tutkumuz bunun önüne geçiyor. Kemer’de olmaktan dolayı mutluyum. Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’nun büyük katkısı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Yarış sonrası dereceye giren sporcular düzenlenen ödül töreni ile ödüllerini aldı.
: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı