Pazar, Haziran 16, 2024
FutbolHaberlerManşetTaraftar

03 Gençlik Taraftar Grubu “Örnek Bir Taraftar Grubu Olacağız”

Afyonkarahisar’ın taraftar gruplarından 03 Gençlik Taraftar Grubu Derneği Başkanı Şenol Özen, Afyonkarahisar’daki bütün sportif faaliyetlerde tribünlerdeki yerlerini alacaklarını belirtti..

03 Gençlik Taraftar Grubu Derneği Başkanı Şenol Özen “Türkiye’ye küfür etmeyen, şiddet uygulamayan bir taraftar örnek olmayı amaçlıyoruz” dedi. Özen, 03 Gençlik Taraftar Grubu Derneğinin yeni kurulduğunu ve kamu yararına çalıştığını Hisar Gazetesine yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “1960’lı yıllardan beri şehrimizde 03 Gençlik Taraftar Grubumuz var. Fakat iki senedir dernek statüsünde resmileşememiştik. Ama biz yaklaşık 40 arkadaşımızla bunu başardık. Hedefimiz güzel inşallah akıbetimizde güzel olacak. Sadece futbolda değil, şehrimizdeki bütün sportif faaliyetlerde yer alacağız. Yine şehrimizdeki ilçe takımlarına da destek vereceğiz.” Gençlik Taraftar Grubunu dernek haline getirmek için taşın altına ellerini koyduklarını ifade eden Özen, hedeflerinin küfür etmeyen, şiddet uygulamayan bir trübün olmak olduğunu vurguladı.

“Sporu holigansız ve küfürsüz yaşayacağız”

Özen, Afyonkarahisar’daki spor müsabakalarının tamamında tribünde yer alacaklarına dikkat çekerek, “Misafir takımlara ve gittiğimiz deplansmanlarda fair-play örneği sergileyeceğiz. Hatta Türkiye’nin fair-play şehri yolunda güzel projeler yapacağız. Afyonkarahisar sportif faaliyetleri çok güçlü olan bir şehirdir. Biz kadınıyla, erkeğiyle, engellisiyle ve çocuklarla tribünlerde olacağız. Hedefimiz spor faaliyetlerini holigansız, küfürsüz yaşamak. Tribünümüzde de küfür eden kimseyi istemiyoruz. Bu eğilimde olan insanları almayacağızda. İnanıyorum ki, sayımızda gün geçtikçe artacak.”

“Şampiyonluk yolunda sonuna kadar destek”

AFJET Afyonspor’un bu yılda bir üst lige çıkacağından emin olduklarını belirten Özen, Kulüp Başkanı Salih Sel ve yönetiminin yanında olduklarını kaydetti. ‘Afyonkarahisar’daki spor takımlarının hedefleri şampiyonluktur’ diyen Özen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz Futbolda da şampiyon olarak bir üst lige çıkacağız. Basketbolda da Voleybolda da. Hedeflerimiz belli. Fakat Salih Sel başkanımızın sözünü hatırlatmak istiyorum. ‘Çıkmak önemli değil, kırmadan dökmeden ve incitmeden yola devam etmek önemli.’ Biz bu sözün bilincinde hedefimize kilitlendik. “ diye konuştu.

Alaattin Yeşilçay’ın Özel Haberi

http://www.pendikikincielesya.com/